Tuinexperts

Tuinexperts

Onze cursussen zijn gemaakt door verschillende tuinexperts met ieder hun eigen vakgebied. Op die manier leer je van de beste vakdocenten. Ze hebben ieder hun sporen verdiend en brengen hun kennis graag aan je over. Nieuwsgierig wie er zijn aangesloten bij Tuinschool online? Lees hier verder.

 

Dit is ons team

De tuinexperts die bij de Tuinschool zijn aangesloten zijn:

Avontuurlijk Tuinieren en groenjournalist Katja Staring

Guerrilla Gardener Cerian van Gestel

Bokashi deskundige Caroline de Vlaam

Bodemkundige Anne Marie van Dam

Stadsmoestuinexpert en groene tekstschrijver Moesmeisje Kim Nelissen

Biologisch bodemanalist Compostkeuken Nikki Daniëls

Ecologsisch tuinontwerper Grondbeginselen Marie-Louise Velthuijzen

Onkruid en plaagdierdeskundige Suze Peters

Oprichter Suze Peters

Suze Peters is al 20 jaar tuinontwerper en schreef twee tuinboeken over de lastige planten en beestjes in de tuin, het Onkruidboek en het Plaagdierboek. Tijdens de corona lockdown schreef zij haar eerste online cursus, een basiscursus over onkruid. Hieronder vertelt ze waarom ze dit platform voor online tuincursussen heeft opgezet.

 

 

Tuinschool online is vergelijkbaar met een educatieve uitgeverij. Wist je dat Suze Peters in Amsterdam Boekhandel en Uitgeverij studeerde voordat ze tuinontwerper werd? De cirkel is nu rond. Ze kan het uitgeven en het lesgeven met haar kennis samenbrengen.

Waarom zou je kiezen voor een online cursus?

Online cursussen zijn iets anders dan een webinar, waarbij je op een afgesproken tijd achter je scherm moet zitten om les te krijgen. Bij een online cursus kies je zelf waar en wanneer je de lessen volgt. Via het online programma en de bijbehorende app kun je overal waar je internet hebt de cursus doen. Op je laptop achter je bureau, op de tablet in de tuin of via je mobiel in de trein.

Een ander voordeel is dat de informatie in de cursus altijd actueel is. De cursus kan met één druk op de knop door de vakdocent aangevuld of geactualiseerd worden. Met video’s, foto’s, linkjes, podcasts, tekst en bijlages zoals pdf is het lesmateriaal aantrekkelijk en divers, zodat de verschillende leerstijlen aangeboden worden.

 

Waarom kiezen voor Tuinschool.online?

Bij Tuinschool online staat het delen van kennis over duurzaam, ecologisch en natuurvriendelijk tuinieren voorop. Oprichter Suze Peters heeft als doel alle tuineigenaren van het gif af te krijgen, zodat de biodiversiteit zich kan herstellen. Als tuinontwerper heeft ze de afgelopen 20 jaar een brede praktische kennis opgedaan door veel boeken te lezen en opleidingen te volgen. Tegelijkertijd heeft ze een groot netwerk waardoor ze gemakkelijk andere tuinexperts weet te vinden, die over hun vakgebied een cursus kunnen maken.

 

Individueel maar toch gezamenlijk

Bij de cursussen hoort ook een besloten community waarin cursisten met elkaar en hun vakdocent in contact komen.  In onderstaande video krijg je een korte rondleiding en zie je hoe de software eruit ziet.


Naast de community zijn er ook regelmatig online Q&A sessies of vragenuurtjes waarbij je direct aan je vakdocent vragen kunt stellen. Deze sessies worden sinds kort ook opgenomen en blijken zon waardevolle aanvulling, dat ze ook heel goed als podcast te beluisteren is.

Verder leren van onze tuinexperts

Onze vakdocenten zijn actief op social media en geven ook regelmatig (online) lezingen, webinars en workshops door heel Nederland.

Ga naar het cursusaanbod